Kliiniline psühholoog on psühholoogia kõrgharidusega spetsialist, kellel on kliinilise psühholoogi kutse. Kliinilise psühholoogi tööülesannete hulka kuulub vaimse tervise haiguste ennetamine, hindamine ja ravimine. Kliinilised psühholoogid töötavad haiglates ja erapraksistes iseseisvalt või ravimeeskonna liikmena. Enamasti on kliinilistel psühholoogidel väljaõpe mõnes teraapiasuunas. Kliinilisel psühholoogil on kutse säilitamiseks vajalik pidevalt ennast täiendada ning võimalik taotleda lisaspetsialiseerumist neuropsühholoogia, lapsepsühholoogi või psühhoterapeudi erialal.
Kliinilise psühholoogi pädevuses on hinnata ja töötada erinevate psüühika- ja käitumishäiretega."Kliinilise psühholoogi töö on suunatud psüühilise distressi, psüühika- ja käitumishäirete, vaegurluse ja riskikäitumise hindamisele, leevendamisele, ravimisele ja ennetamisele (Eesti Kliinilise psühholoogi kutsekirjeldus)."
Kliinilised psüüholoogid teostavad ka uuringuid vaimse seisundi, ravi efektiivsuse, isiksuse- ja kognitiivsete funktsioonide hindamiseks ning teevad koostööd mitmete teiste erialade spetsialistidega (sealhulgas perearstid, psühhiaatrid, neuroloogid, reumatoloogid jt.).
Katriitos võtavad vastu kliinilised psühholoogid: Triinu Niiberg-Pikksööt, Teele Reiljan, Mart Juursoo, Katrina Kalde, Karmen Vool ja Liis Arras.