Nõustamispsühholoogia keskendub inimese individuaalse ja inimestevahelise funktsioneerimise säilitamisele ja parandamisele kogu inimese elukäigu jooksul. Psühholoogilise nõustamise läbiviija on omandanud psühholoogialase kõrghariduse. Psühholoogilist nõustajat eristab kliinilisest psühholoogist kõige enam see, et nõustaja ei tegele vaimse tervise häiretega vaid nõustamise fookuseks on töö kergemate sotsiaalsete, tööalaste, tervisega seotud, arenguliste või igapäevaste raskustega.
Nõustamise eesmärk on parandada inimeste heaolu, leevendada pingeid, lahendada kriise ja probleeme, konflikte inimeste ja gruppide vahel; samuti edendada inimese iseseisvust probleemide lahendamisel, sh toetada inimeste toimetulekut saavutamaks:
- enesele püstitatud eesmärke
- paremat arusaamist iseendast, oma võimetest ja situatsioonidest
- suuremat enesekindlust, oskusi ja enesetõhusust valikute, otsuste tegemisel.
Psühholoogiline nõustamine jaguneb individuaalseks ja paari- või perenõustamiseks. Esimesel juhul kohtub nõustaja kliendiga nelja-silmavestluses, teisel juhul kohtutakse koos pereliikmetega.
Nõustamisele võib pöörduda väga erinevate probleemidega. Kui on midagi, mis häirib teie igapäevaelu, siis on mõistlik sellega tegeleda.
Meil töötavad nõustajad on omandanud akadeemilise erialase kõrghariduse magistritasemel. Kõigil on eelnev töökogemus nõustajana.