Unest ja uinumisest – mida teada ja mida teha?
Hea uni on äärmiselt oluline tegur vaimse tervise hoidmiseks. Ligi 40-50% inimestest esineb lühiajalist unetust ja ligi 10% vaevlevad kroonilise unetuse käes. Ameerika uuringute põhjal prokrastineerivad ligi 69% noortest ja ligiväärne protsent inimesi magab alla seitsme tunni. Krooniline unevõlg toob kaasa endaga kroonilisi haigusi nagu veresoonkonnahaigused, liigesehaigused, peavalud ja migreenihood. Inimesed kurdavad järjest enam, kuidas magamatus mõjutab nende meeleolu.
Seminar keskendub eelkõige sellele, kuidas paremini uinuda ja hoida korras oma une aeg. Seminaris käsitletakse une füsioloogiat ja une vajadust, peamisi unehäireid ja nende raviviise. Vaadatakse üle, milline on hea unehügieen ja keskkond.
Lisaks proovitakse läbi erinevaid tehnikaid, mis keskenduvad sellele, kuidas rahututest mõtetest lahti saada, kuidas oma keha lõdvestada. Samuti proovitakse unerestriktsiooni tehnikat ning mitmeid mõtete ja emotsioonidega seotud harjutusi.
Seminari lõpuks õppija:
– teab täpsemalt, kuidas oma und korrigeerida ja hoida seda õiges rütmis;
– oskab paremini toimetada siis, kui ei suuda kiiresti uinuda;
– teab, milline on hea une keskkond;
– on saanud ülevaate, kuidas toimetada oma negatiivsete mõtetega.
Koolitust viib läbi psühholoog ja unenõustaja Kene Vernik.
Kene on tegelenud unehäirete raviga alates aastast 2006, töötades Tartu psühhiaatriakliinikus ja 4Kliinikus. Ta on läbinud mitmed unealased koolitused ja keskendunud just unetushäire psühhoteraapiale ning omab ka Euroopa Unemeditsiini unetehnoloogi kutset. Tema unealasele haridusele lisandus veel Tartu Ülikooli magistrikraad psühholoogias ja mitmed õpingud psühhoteraapiate alal. Kene on ka läbinud kognitiiv-käitumisteraapia ja skeemiteraapia põhiväljaõpped.
Maht: 4 akadeemilist tundi. Soovijatele väljastatakse tõend.
Sihtrühm: kõik huvilised.
Osalustasu: 45 eurot (hind sisaldab käibemaksu 20% ja koolituse materjale).
Koha koolitusel tagab õigeaegselt tasutud arve.