
Vaimse tervise murega noore toetamine
Sageli saavad vaimse tervise mured alguse just noorukieas ja see toob kaasa palju muret ja segadust ka noore vanematele – mis mu lapsega toimub? Miks see toimub? Mida teha? Kuidas aidata?
Kui noorele ka väline abi näiteks psühholoogi näol leitakse võib vanem siiski jääda oma küsimustega üksi. Selle koolituse eesmärk ongi pakkuda baasteadmisi, mis annavad neile küsimusele vastused. Koolitus käsitleb vaimse tervise muresid üldiselt, kuid teadmised on rakendatavad ka erinevatele psüühikahäiretele. Lisaks teooriale saab koolitusel teadmiseid süvendada ka praktiliselt: enda vaimse tervise analüüsi harjutusega ja õpitavaid suhtlustehnikaid ka rollimänguna läbi proovida.
Koolituse eesmärk on tutvustada lihtsalt, mida vaimne tervis tähendab, mis panustab selle halvenemisse ja paranemisse ning kuidas vanemana oma last toetada lisaks talle abi otsimisele.
Koolituse lõpuks õppija: oskab, mõistab, teab…
– Teab, mida tähendab vaimne tervis ja mis seda mõjutab
– Kategoriseerib vaimset tervist mõjutavaid riskitegureid ja ressursse ning märkab neid ka enda näitel
– Lapsevanemana mõistab enda rolli ja võimalusi lapse vaimse tervise toetamiseks
– Kasutab aktiivse kuulamise tehnikaid noore toetamiseks (peegeldamine, valideerimine, täpsustavate küsimuste küsimine).
Koolitust viib läbi Katriito psühholoog Sandra Loo, kes on varasemalt töötanud koolipsühholoogina gümnaasiumi ja põhikooli lõpuklasside noortega ja nende vanematega. Lisaks on Sandra tegelenud psühholoogia ja perekonnaõpetuse õpetajana ka noorte teadmiste ja oskuste arendamisega vaimsest tervise, sotsiaalsete ning emotsionaalsete oskuste ja suhete teemadel ning viinud läbi muid vaimse tervis teemalisi koolitusi. Seega on Sandra näinud vaimse tervise muresid nii noore kui ka vanema perspektiivist ning omab praktilist koolituskogemust käsitledes keerulisi teemasid lihtsas keeles.
Registreeru SIIN
Koolitaja: Sandra Loo
Osalustasu: 75€ (sisaldab 20% käibemaksu)
Koolituse maht: 4 akadeemilist tundi
Sihtrühm: vaimse tervise murega noore vanemad/lähedased