Kogemusnõustaja

katriito@katriito.ee

Omandasin kogemusnõustaja väljaõppe 2020. aastal läbides praktika Katriitos. Minu kogemusnõustamise ekspertiis keskendub kahele teemale:
1. fibromüalgia sündroom ja sellest tulenevate krooniliste valudega toimetulek;
2. nutinõustamine videomängude ja nutiseadmetega seotud kultuuri, eluviiside ja häirete osas.  

Fibromüalgia sündroomi iseloomustavad põhjendamatud ülekeha kroonilised valud ja suurenenud valutundlikkus. Minul on see nüüd olnud üle kümne aasta alates 20ndast eluaastast. Isiklikult olen ma aastatepikkuse töö järel saanud oma haiguse enam-vähem kontrolli alla ning sättinud oma elu nii, et ma saaks enda kehaga võimalikult mugavalt koos elada. Selle kogemuse põhjal tahan ma olla toeks kõigile teistele, kes peavad sama mure käes kannatama. Nõustajana aitan klientidel enda sümptomeid ja haiguse olemust paremini teadvustada, seda teistele tervishoiuspetsialistidele paremini selgitada ning ka paremini orienteeruda sotsiaalhoolekandesüsteemides, et leida edaspidist tuge ja toetusi. Fibromüalgiaga seoses olen aktiivne Eesti Reumaliidus, olen üks MTÜ Eesti Fibromüalgia Ühingu asutajaliikmetest ning modereerin Facebooki keskkonnas üle 500 liikmega gruppi Fibromüalgia Eestis.

Nutinõustajana tõlgin ma peamiselt videomängude ja nutiseadmete kultuuri lastevanemate ja laste vahel. Minu üheks missiooniks on harida täiskasvanuid ja lapsevanemaid videomängude positiivsete ja negatiivsete külgede osas ning kummutada või kinnitada müüte, hirme ja lootusi. Nõustan lapsevanemaid, kes tunnevad, et nad ei oma asjalikku ülevaadet mängukultuurist ning nende headest ja halbadest mõjudest ning kes tahaksid olla lapse mänguharjumustega paremini tuttavad. Olen valmis nõustama ka täiskasvanuid, kes tunnevad muret videomängudest tingitud probleemide või elustiili üle. 2017. aastal lõpetasin magistri mängu-uuringute teemal ning olen sellest ajast saadik pidanud loenguid mängukultuurist, mängufilosoofiast ja mänguhäiretest mitmetel konverentsidel. Töötasin kaks aastat nutinõustajana ka Herbert Masingu kooli rehabilitatsioonikeskuses ning olen teinud koostööd nutitarkuste osas ka Rapla Gümnaasiumi ja Tartu Waldorfgümnaasiumiga.

Lisaks oma tööle Katriitos olen varasemalt olnud MTÜ Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumise juhatuse liige ning hetkel teen tihedat koostööd ka MTÜga peaasi.ee, ja MTÜs EPILL (Eesti Psüühikahäiretega Inimeste ja Lähedaste Liit).