Kogemusnõustaja

Omandasin kogemusnõustaja väljaõppe 2020. aastal läbides praktika Katriitos. Minu kogemusnõustamise ekspertiis keskendub peamiselt fibromüalgiaga ja sellest tulenevate krooniliste valudega toimetulekule, kuigi oskan pakkuda nõustamist ka depressiooni, migreeni, peavalude, ärevus-, une- ja seedehäiretega toimetulekuks. Lisaks oskan nõustada ka peresid või indiviide, kes kardavad, et neil on mure videomängu sõltuvusega. 

Fibromüalgia sündroomi iseloomustavad põhjendamatud ülekeha kroonilised valud ja suurenenud valutundlikkus. Minul lõi fibromüalgia välja 20-aastaselt. Too hetk ei osanud ma seda ka millegagi loogiliselt seostada, kuna mul oli elus parajalt rahulik periood. Ma tundsin end äkki ülekeha rammestununa, lihased valutasid nagu terve keha oleks justkui veoauto käest löögi saanud. Mure tekkis siis, kui see tunne jäi kestma nädalaks ja siis kuudeks. Valude kõrvalt sain ma vaevu magada ning mul tekkisid seede- ja väljaheitesüsteemi häired. Peagi tulid ka depressioon ja ärevushäired. Kõige raskem selle sündroomi juures on asjaolu, et vere- ja muud testid ei näita, et midagi oleks inimesega valesti. Vaatamata kõigile nendele raskustele olen ma tänaseks suutnud oma elu sättida nii, et ma saaks enda kehaga võimalikult mugavalt koos elada. Selle kogemuse põhjal tahan ma olla toeks kõigile teistele, kes peavad samade hädade all kannatama.

Lisaks kogemusnõustaja väljaõppele on mul bakalaureusekraad Tartu Ülikoolis filosoofias ja inglise keeles ja kirjanduses ning magistrikraad euroopa keelte ja kultuuride osakonnas videomängu-uuringute alal. Vastav haridus annab mulle pädevuse nõustada inimesi videomängude positiivsete ja negatiivsete külgede osas. Ma usun, et mõistuse piires on videomängud ja sellega seonduv kultuur väga kasulik teraapiavahend, kuigi neid on ka võimalik kuritarvitada. Seetõttu olen nõus ka pakkuma nõustamisteenust neile, kes tunnevad, et neil võib sellega probleeme olla, või kes ei mõista antud kultuuriruumi piisavalt hästi, et omada asjalikku ülevaadet selle headest ja halbadest mõjudest neile endile või lähedastele.