Kogemusnõustaja

katriito@katriito.ee

Omandasin kogemusnõustaja väljaõppe 2020. aastal läbides praktika Katriitos. Minu kogemusnõustamise ekspertiis keskendub kahele teemale: fibromüalgia sündroom ja sellest tulenevate krooniliste valudega toimetuleku ja videomängudega seotud kultuur, häired ja sõltuvus. 

Fibromüalgia sündroomi iseloomustavad põhjendamatud ülekeha kroonilised valud ja suurenenud valutundlikkus. Minul lõi fibromüalgia välja 20-aastaselt. Too hetk ei osanud ma seda ka millegagi loogiliselt seostada, kuna mul oli elus parajalt rahulik periood. Ma tundsin end äkki ülekeha rammestununa, lihased valutasid nagu terve keha oleks justkui veoauto käest löögi saanud. Mure tekkis siis, kui see tunne jäi kestma nädalaks ja siis kuudeks. Valude kõrvalt sain ma vaevu magada ning mul tekkisid seedehäired. Peagi tulid ka depressioon ja ärevushäired. Kõige raskem selle sündroomi juures on asjaolu, et vere- ja muud testid ei näita, et midagi oleks inimesega valesti. Vaatamata kõigile nendele raskustele olen ma tänaseks suutnud oma elu sättida nii, et ma saaks enda kehaga võimalikult mugavalt koos elada. Selle kogemuse põhjal tahan ma olla toeks kõigile teistele, kes peavad sama häda käes kannatama ning tahan neil aidata navigeerida meie sotsiaalhoolekandesüsteemides, et leida edaspidist tuge. 

Lisaks kogemusnõustaja väljaõppele on mul bakalaureusekraad Tartu Ülikoolis filosoofias ja inglise keeles ja kirjanduses ning magistrikraad euroopa keelte ja kultuuride osakonnas videomängu-uuringute alal. Olen 2017. aastast saadik pidanud loenguid videomängukultuuri teemadel. Minu üheks missiooniks on harida lapsi, täiskasvanuid ja lapsevanemaid videomängude positiivsete ja negatiivsete külgede osas ning kummutada või kinnitada müüte, hirme ja lootusi. Nõustan lapsevanemaid, kes tunnevad, et nad ei oma asjalikku ülevaadet mängukultuurist ning nende headest ja halbadest mõjudest ning kes tahaksid olla lapse mänguharjumustega paremini tuttavad. Olen valmis nõustama ka täiskasvanuid, kes tunnevad muret videomängudest tingitud probleemide või elustiiliga.