Mis sulle tegelikult korda läheb?
Väärtused ehk see, mis meile tegelikult korda läheb, on tihedalt seotud sellega, kes me päriselt oleme ja kui hästi või…
Väärtused ehk see, mis meile tegelikult korda läheb, on tihedalt seotud sellega, kes me päriselt oleme ja kui hästi või…
Kuidas saab kogemusest kannatus? Me kõik kogeme enda elus aeg-ajalt raskusi, väljakutseid, pingelisi olukordi, stressi, ebakindlust ja hirmu, kurbust ja kaotusvalu.…
Juba üle aasta oleme elanud muutunud maailmas. Koroonapandeemia on toonud kaasa mitmeid pöördepunkte, uusi tingimusi. Kuigi kõik need muutused ei pruugigi…
Ärevus on normaalne vastus ähvardavale olukorrale ja võib inimest motiveerida positiivses võtmes, näiteks spordivõistlusel või eksamit tehes. Ärevus muutub probleemseks…
Pole kahtlustki, et noorukite vaimne tervis võib erinevatel põhjustel kannatada samamoodi nagu täiskasvanute oma. Kliiniline psühholoog Liis Arras töötab Katriitos igapäevaselt erinevate…
Kuigi vahel ei oska me kirjeldada, mis stress täpsemalt on, tunneme ikkagi ära, kui see meid vaevab – pingetunne, energiapuudus/väsimus,…
Katriito psühholoog Liina Adov käis külas Naistelehe taskuhäälingus „Mõttekoht“. Muuhulgas arutati, kuidas ära tunda vaimse tervise probleeme endal ja lähedastel…
Hetkel pole meile selge, kui kaua tänane elukorraldus eriolukorra näol veel kestab. Nii lapsed kui nende vanemad on sunnitud kohanema…
Uhke üksindus on planeetidele, kirjutab tunnustatud paariterapeut Sue Johnson. Iga inimene vajab lähedust ja turvalist seotust talle oluliste inimestega. Igas…
Mis on muretsemine? Muretsemine on lihtsalt öeldes mõtlemine asjadele, mis võivad tulevikus toimuda – olgu need siis reaalsed või ebareaalsed. Muremõtted algavad…
Tõsi on see, et esinemisärevusega on kimpus nii lapsed kui täiskasvanud. Ka lasteaialaps võib tunda end esinedes väga halvasti ja…
Depressioon on üks enim levinud psüühikahäireid maailmas. WHO statistika näitab, et Eesti on depressiooni poolest maailmas esirinnas ja depressiooni on…
„Lapsed on kodu peegel“ – seda väljendit oleme kõik kuulnud. On see aga probleemide korral häbimärgistav väide või on seda…
Igasugune valu on subjektiivne – on see siis hambavalu või valu, mida tunneme peale seda, kui oleme hüppeliigese välja väänanud.
Aasta jooksul haigestub depressiooni keskmiselt 5% elanikest. Haigestumine psühhiaatrilistesse häiretesse on erinevates riikkides sarnane, mingil määral mõjutab seda ühiskonna stabiilsus…