Isiksusuuring

Isiksusuuring on abiks korduvate ning jäikade käitumismustrite tuvastamisel, mis võivad esineda inimese suhtlusstiilis, emotsioonides, mõtetes ning tajus. Väljakujunenud isiksuseprobleemid saavad enamasti alguse juba lapseeas, teevad inimese haavatavamaks erinevate psüühikahäirete kujunemisele ning häirivad inimese enda või tema lähedaste elu olulisel määral. Isiksuseomaduste uuring on kompleksne ning põhjalik uuring, mille käigus viiakse läbi kliiniline intervjuu, struktureeritud intervjuu ning palutakse Teil täita enesekohaseid küsimustikke. Uuringu käigus hinnatakse isiksuseomadusi, sotsiaalseid oskusi, psüühilist ning emotsionaalset seisundit.

 

Millal on isiksusuuring vajalik või kasulik?

– Vajalik on täpsem diagnoos Teie jaoks sobivate terapeutiliste sekkumiste ning eesmärkide määramiseks või diferentsiaaldiagnostikaks.

– Olete märganud, et Teil tekib sageli probleeme suhetes teiste inimestega ning Te ei tea selle põhjust. Raskused võivad esineda näiteks suhtlusolukordades, tööl või koduses keskkonnas.

 

Oluline teada enne isiksusuuringule tulekut:

– varuge endale aega vähemalt 3 tundi. Intervjuude ning testide läbiviimine võtab aega;

– uuringu tulemuste osas antakse tagasisidet eraldi kohtumisel ning selleks kulub minimaalselt üks tund;

– tulge uuringule puhanuna, täis kõhu ning avatud meelega. Hoolitsege selle eest, et oleksid uuringule tulles puhanud ja söönud.

– võtke kaasa prillid ja/või kuuldeaparaat, kui olete nende kasutaja;

– uuringut teostatakse alates 18. eluaastast;

– uuringule suunab enamasti psühhiaater, kliiniline psühholoog või vaimse tervise õde;

 

Isiksusuuring on tasuline teenus ning Katriitos ei ole vajalik saatekiri.