Spordipsühholoogia praktikant | Arendusjuht

dagmar@katriito.ee ja arendus@katriito.ee

Aja broneerimiseks palume võtta ühendust registratuuriga.

Omandasin Tartu Ülikooli psühholoogia magistrikraadi cum laude 2023. aastal. Spetsialiseerusin spordi- ja soorituspsühholoogiale. Praegu läbin spordipsühholoogi kutseaastat ehk juhendatud praktikat sportlaste ja sooritajatega. Praktika lõppedes on plaan omandada spordipsühholoogi kutse. 

Minu töö eesmärk on abistada sportlast või mõne sooritusvaldkonna esindajat (nt artist või organisatsiooni juht) oma potentsiaali realiseerimisel ning seejuures toetada tema heaolu. Minu vastuvõtule on oodatud igas vanuses sportlased ja sooritajad erineva tasemega ning erinevatelt (spordi-)aladelt. 

Spordipsühholoogiale spetsialiseerusin suurest huvist tingituna. Armastan ja pean oluliseks liikumist ning olen ise tegelenud iluvõimlemise, kergejõustiku, ujumise ja tantsimisega (rahvatants, showtants, bachata). Lisaks olen harrastanud suusatamist, võrkpalli ja jõutreeningut. Minu südames on pikemat aega olnud pikamaajooks. Pealtvaatajana on põnevust pakkunud motosport ja tennis.

Psühholoogina olen varem töötanud kliinilise psühholoogi juhendamisel mitmesuguste muredega nagu meeleoluhäireid, ärevushäired aga ka enesearengu küsimustega. Peale selle olen teinud väiksemas mahus tööd individuaalalade sportlastega ja treeneritega. Lisaks olen õpetanud noorukitele sotsiaalseid- ja enesejuhtimise oskuseid spordiprogrammis SPIN.

Enda pidevaks täiendamiseks osalen regulaarselt koolitustel ja supervisioonidel. Töötan spordipsühholoogi Aave Hannuse juhendamisel. Olen läbinud EKKA kognitiiv-käitumisteraapia algkoolituse, Katriito Kliiniku koolituse „Madal enesehinnang (spetsialistidele)“, osalenud EKKA kevadkonverentsil “Kuidas hoida depressiooni alles võimalikult kaua?” ja Võimlemisklubi Akrose liikumiskonverentsil „Laste ja noorte liikumisharrastus“.

Küsimuste korral võib mulle julgelt kirjutada.

Oled minu vastuvõtule oodatud!