Vanemassistent

tartu@katriito.ee

Omandasin kõrghariduse Tartu Ülikoolis psühholoogia erialal (BA). Lisaks olen 2020. aastal läbinud motiveeriva intervjueerimise algtaseme koolituse ning 2023. aastal tervishoiusekretäri arenguprogrammi. Katriito meeskonnaga liitusin 2019. aasta lõpus ning igapäevaselt töötan Tartu Kliiniku registratuuris vanemassistendina, suhtlen klientidega, juhendan töötajaid, koordineerin infovahetust ja korraldan kontoritööd. Lisaks praktilistele ülesannetele näen end kaasatuna kliiniku meeskonda, kus hinnatakse avatust, empaatiat ja koostööd. Osalen aktiivselt meeskonna tegevustes ja aitan kaasa positiivsele töökeskkonnale, mis soodustab nii klientide kui ka töötajate heaolu. 

Oma töös pean väga tähtsaks kvaliteeti ning kliendi rahulolu. Sõbraliku ja hooliva suhtumisega loon kliinikus vaimset tervist toetava õhkkonna, kus klient tunneb end turvaliselt tema teekonnal heaolu poole. Mulle on oluline mõista kliendi individuaalseid vajadusi ja pakkuda talle mitte ainult praktilist abi, vaid ka emotsionaalset tuge. Olen veendunud, et iga inimene peab tundma end kuulduna ja mõistetuna, mistõttu panustan igapäevaselt selleks, et kliendi kogemus kliinikuga oleks meeldiv ja toetav.

Tee samm oma parema vaimse tervise suunas!


Katriito Tartu Kliinikut külastades võib vahel harva õnnestuda näha assistendilaua tagant piiluvat musta nina, kuid enamasti jääb pisike Rafael oma väga vaikse, rahuliku ja unise meeleoluga klientidele nähtamatuks, kuna suurema osa ajast tudub ta oma pesas assistendi laua all.

Tutvustan teile minu armastatud kaaslast, kelle külaskäigud pakuvad Katriito spetsialistidele palju positiivseid emotsioone ja seansside vahel tõelist teraapiat. Rafael on 12-aastane Yorkshire’i terjer, kellel on eriline roll kliiniku töörõõmuspetsialistina. Tema peamine ülesanne töökohal on levitada rõõmu, positiivsust ja armastust igal võimalikul hetkel, kuid enamasti ta magab kogu oma tööaja maha. Õnneks keegi ei pahanda, sest töökohustused saavad ikkagi täidetud. Sellegipoolest tervitab ta uinakute vahel kõiki meie töötajaid rõõmsa sabaliputamisega.

Rafael on kasvult väike, ent väga elav, suure südame ja hingega koer. Ta on väga sõbraliku, armastava, julge ja enesekindla iseloomuga koer, kes ühel hetkel mõnuleb rõõmsalt minu käte vahel ja naudib kaisutamist, kuid teisel hetkel hüppab läbi õhu ning tormab kajakale näitama, kes on boss. Rafaeli jaoks on oluline turvalisus, mugavus ning võimalus veeta aega tema pereliikmetega. Vaatamata vanadusega kaasnevatele tervisemuredele, üldisele tundlikkusele ja ärevusele, naudib ta oma elu täiel rinnal, pikalt magades, süües ja õues nuuskides. Rafael on minuga koos juba väiksemast lapseeast. Mäletan teda veel nii pisikese üleni musta karvapallina, kui ta mulle südamesse puges. Tema hüüdnimi oli Avatar, sest ta oli ainuke kutsikas, kes tulnuka häälitsusi tegi. Siiski sai tema pärisnimeks valitud unes nähtud aristokraatliku hõnguga nimi Rafael. Vahel käitub ja sööb ta tõesti nagu aristokraat. Rafaeli kiindumus, truudus ja rõõmsameelsus toovad alati naeratuse mu näole isegi kõige raskematel päevadel. Kui tunnen end stressis või ärevana, on tema hellitusi otsiv käitumine just see, mida vajan oma mõtetes selguse saamiseks ja pingete maandamiseks. Lisaks pakub ta mulle liikumisrõõmu ja motiveerib mind igapäevaselt aktiivne olema, olles valmis koos temaga jalutuskäikudel käima. Rafael on minu jaoks palju rohkemat kui lihtsalt karvane kaaslane – ta on minu usaldusväärne sõber ja emotsionaalne tugisammas, kes aitab hoida mu vaimset tasakaalu ning toob minu ellu palju rõõmu ja armastust.

Katriitosse läheb Rafael väga hea meelega, sest ta teab, et ees ootavad naeratavad kolleegid, kes lahkelt paisid jagavad. Rafaeli kohalolu kliinikus on teraapiline, ta on suurepärane stressimaandaja töötajatele, kes leiavad tema seltsis hetke lõõgastuda ja stressist vabaneda. Võib öelda, et Rafael on rohkem kui lihtsalt lemmikloom – ta on truu neljajalgne sõber, kellel on oluline osa Katriito kliiniku meeskonnast – ta on olemas nii rõõmsatel kui raskematel hetkedel. Tema kohalolek kliinikus on rõõmustav kõigile, kes temaga kokku puutuvad, muutes ta tõeliseks töörõõmuspetsialistiks.

Rafael

Töörõõmuspetsialist