Sel korral keskendutakse aprilli ehk südamekuu raames noorte meeste tervisele. Südame-veresoonkonna haigused on peamine surmapõhjus nii Eestis kui ka Euroopas. Seejuures mehed haigestuvad südame-veresoonkonna haigustesse oluliselt varem kui naised.

Ilmselt ei tule paljudele üllatusena, et mehed käivad naistega võrreldes harvemini arsti juures ja meestel on üldiselt naistega võrreldes kehvem tervisekäitumine: sagedasem suitsetamine, ebatervislikum toitumine, sagedasem alkoholitarvitamine, rohkem vigastusi ja sagedasem inimestevahelise vägivalla määr.

Sammud parema südameterviseni:

  1. Väärtusta und ning maga piisavalt ja regulaarselt.
  2. Vali, mida ja kui palju sööd. Tarbi tervislikku ja tasakaalustatud toitu.
  3. Vali, mida ja kui palju jood. Hoidu või vähenda alkoholitarbimist.
  4. Loobu või vähenda suitsetamist.
  5. Vähenda stressi.
  6. Vali lifti asemel trepid ehk liigu regulaarselt.
  7. Tervisemure korral pöördu arstile.

Miks valida lifti asemel trepid?

Regulaarne kehaline aktiivsus aitab ennetada ja kontrollida südamehaigusi, II tüüpi diabeeti ja vähki, mis põhjustavad peaaegu kolmveerandi surmajuhtumitest üleilmselt. Peale füüsilise tervise on liikumine kui imerohi vaimsele tervisele, aidates vähendada depressiooni ja ärevuse sümptomeid ning tõstes üldist heaolu.

Kui palju on tarvis liikuda?

Tervisenäitajate parandamiseks peaks täiskasvanu tegema vähemalt 150-300 minutit mõõduka intensiivsusega aeroobset kehalist tegevust või vähemalt 75–150 minutit tugeva intensiivsusega aeroobset liikumist.

Veidi liigutada on parem kui üldse mitte liigutada! Liikumisena läheb arvesse ka ühest kohast teise transport jalutades ja rattaga sõites ning argised tegemised nagu majapidamistööd. Seejuures võib erinevate intensiivsustega tegevusi omavahel kombineerida.

Loe rohkem südametervisest: