Psühholoog-nõustaja | Tallinn

nele@katriito.ee

Aja broneerimiseks palume võtta ühendust registratuuriga.

Olen Eesti Psühholoogide Liidu poolt atesteeritud psühholoog-nõustaja (tase 7). Psühholoogia magistrikraadi omandasin Tartu Ülikoolis.

Pean oluliseks enda järjepidevat täiendamist ja erialast arengut. Muuhulgas olen läbinud lahenduskeskse lühiteraapia ja motiveeriva intervjueerimise algkursused ning teadveloleku ja enesehoolivuse praktilise kursuse. Olen läbinud kognitiiv-käitumusliku teraapia algväljaõppe ning aktsepteerimise ja pühendumise teraapia (ACT) koolituse ärevushäirete ja depressiooni ravi kohta. Lisaks olen osalenud tunnetekeskse paariteraapia sissejuhatavas töötoas ning süsteemse pereteraapia algväljaõppes. Olen end koolitanud ka traumat kogenud ja sõltuvusprobleemidega klientide nõustamise vallas.

Minu jaoks on oluliseks tööriistaks teadveloleku ja enesesõbralikkuse praktikad. Usun, et mida teadlikumaks saame oma mõtetest, tunnetest ja automaatsetest käitumisreaktsioonidest, seda enam on meil vabadus valida, kuidas mingis olukorras käitume ning milline on enesetunne. Sõbraliku suhtumise arendamine iseendasse on abiks eluraskustest läbiminemisel. Psühholoogina pooldan praktilist lähenemist: tihti on kohtumiste fookuses koos kogemuslikult õppimine, kuidas oma tunnete ja mõtetega paremini toime tulla, nii et oleks võimalik elada tähendusrikkamat ja rahuldustpakkuvamat elu. Nii isiklikus kui erialases arengus ammutan inspiratsiooni ja tuge kahest mõtteterast:” Ka tuhande miili pikkune teekond algab esimesest sammust” (Laozi) ning “Ole ise see muutus, mida soovid maailmas näha” (Mahatma Gandhi).

Mul on hea meel, et saan psühholoogina olla inimestele toeks oma sisemiste ressursside avastamise ja uute toimetulekuoskuste õppimise teekonnal.